Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

ÖĞRENCİLER SEVGİLERİNİ ŞANSLILARLA PAYLAŞTI

Yıldırım Beyazıt Kız Mesleki ve Teknik Lisesi Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü öğrencileri ve Nesibe Aydın Koleji öğrencileri Çankaya'nın “Şanslı”larını ziyaret etti.

 

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi hayvan sever konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Yıldırım Beyazıt Kız Mesleki ve Teknik Lisesi’nin Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü öğrencileri ve Nesibe Aydın Koleji minikleri barınaktaki Şanslıları (sahipsiz hayvanları) ziyaret etti.

Yıldırım Beyazıt Kız Mesleki ve Teknik Lisesi’nin 9 ve 10’uncu sınıflarında eğitim gören 30 öğrenci, barınak yetkililerinden hayvanların durumlarıyla ilgili bilgi alarak özellikle yavru köpekler koğuşunda bolca vakit geçirdiler. Çankaya Belediyesi’nin sokak hayvanları için başlattığı 10 farklı proje hakkında bilgilendirilen öğrenciler özellikle sahiplenme konusunda daha duyarlı olacaklarını söylediler.

Öğretmenleri Işın Çuhadıroğlu eşliğinde barınağı ziyaret eden Kulüp öğrencileri ayrıca okullarında topladıkları kuru mama, yaş mama, süt ve battaniye gibi ihtiyaçları da barınak yetkililerine teslim ettiler.

 

 
 
Harita