Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

GOLDENLAR PARAYLA DEĞİL SEVGİYLE YUVALARINI BULACAKLAR

Ruhsatsız köpek üretim çiftliğinde el konularak Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Barınağı'na getirilen 24 Golden Retriever cinsi köpek sahiplerini bekliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ruhsatsız olarak çalıştırıldığı için kapatılan Sarayköy’deki köpek üretim çiftliğinden alınan 24 golden cinsi köpek, Çankaya Belediyesi Barınağına getirildi. Her türlü tıbbi müdahaleleri gerçekleştirilen golden cinsi köpekler şimdi parayla değil sevgiyle sahiplenilmeyi bekliyor.

 

Ankara Sarayköy civarında bulunan ve ruhsatsız olduğu anlaşılan köpek üretim çiftliği Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge yetkilileri tarafından kapatıldı. Üretim çiftliğinden alınan 24 Golden cinsi köpek ise şimdi parayla değil sevgiyle sahiplenilmeyi bekliyor.

SİZ DE KUCAK AÇMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

Yaklaşık iki hafta önce barınağa getirilen Golden cinsi köpekleri 1-3 yaş aralığında. Barınağa getirildikten sonra kısırlaştırılan ve küpelenen köpeklere gerekli post-operatif bakım yapıldı. İç dış parazit ve karma, kuduz aşıları uygulandı. Her anlamda sahiplenilmeye hazır olan Golden cinsi köpekler insan canlısı ve sosyal oldukları için günlerinin çoğunu barınak çalışanlarıyla oynayarak geçiriyor.

Aile köpeği olarak da bilinen golden cinsi köpekler insan canlısı ve sosyal oldukları için özellikle tercih ediliyor. Cinse göre zeki köpekler (IQ) listesinde dördüncü sırada yer almasıyla da dikkat çeken goldenların çocuklarla iletişimi de oldukça iyi.

 
 
Harita