Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

BARINAĞA GELECEK UMUDU DİKTİLER

Ahmet Vefik Paşa İlkokulu ana sınıfı öğrencileri, tohumdan yetiştirdikleri meşe palamutlarını Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bahçesine diktiler.

 

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, çocuklarda sadece okul başarısını değil sosyal hayata uyum başarısını da büyük oranda etkileyen okul öncesi eğitimin önemini gösteren bir ziyaret ve etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ahmet Vefik Paşa İlkokulu’n da görev yapan duyarlı ana sınıfı öğretmeni Feza Bahadırgil’in planlamasıyla düzenlenen barınak gezisi, miniklere hem çevre bilinci hem de hayvan sevgisi aşılamayı başardı.

Öğretmenleri Feza Bahadırgil eşliğinde Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Ahmet Vefik Paşa İlkokulu öğrencileri, tohumdan yetiştirdikleri meşe palamutlarını Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bahçesine diktiler.

Anaokulu çocuklarının bir yıl boyunca sorumluluk alarak bizzat elleriyle saksılarda yetiştirdikleri meşe palamutlarını hayvan dostlarını güneşten ve kötü havalardan korumak için barınağın bahçesine dikmek istediğini kaydeden Feza Bahadırgil, “Çocuklar sevgiyi, paylaşımı, sorumluluğu bu yaşlarda ediniyor. Onların bir yıl boyunca saksılarda özenle yetiştirdikleri meşe palamutlarını hayvanların yaşadığı yere dikmek istedik” dedi. Barınakta köpeklerle birlikte keyifli vakit geçiren öğrenciler palamutlarını dikerek su verdiler. Öğrenciler barınak çalışanlarına sık sık barınağı ziyaret edeceklerini söyleyerek ayrıldılar.

 
 
Harita