Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

ENGELLİ VE YAŞLI KÖPEKLERİN SICAK YUVASI; ÇANKAYA’NIN BARINAĞI

Çankaya Belediyesi kimsenin sahiplenmek istemediği engelli ve yaşlı 136 sokak hayvanına sıcak bir çatı oluyor. Sokak hayvanlarının güvenilir yuvası olan Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 42 engelli ve 94 yaşlı hayvan barınıyor.

Türkiye’nin en büyük hayvan barınaklarından biri olan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bugüne kadar binlerce sokak canlısına ev sahipliği yaptı. Birçoğunun hayvan severler tarafından sahiplenildiği bu hayvanlar içerisinde öyleleri var ki Çankaya Belediyesi dışında kimse onları sahiplenmiyor. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 42 engelli, 94 yaşlı hayvan artık sahip beklemese de en azından güvenilir bir ortamda yaşamlarını sürdürüyorlar.

ÇANKAYA’NIN BAĞRI HER CAN’A AÇIK; KOCAKIZ, SARKAÇ VE ATEŞ SAHİPSİZ BIRAKILMADI

 

Engelli olduğu için yıllarca barınakta yaşamak zorunda olan Kocakız da onlardan biri. Sahibi tarafından terk edilen Kocakız Çankaya Belediyesi ekipleri tarafından Yakupabdal civarında bulundu. Sağ ön bacağında tüfek yarası olan Kocakız’ın ilk tedavisi Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı’nda yapıldı. Yaklaşık bir ay yoğun bakım bölümünde kalan Kocakız şimdi sadece üç bacağı ile ayakta durmaya ve Çankaya Belediyesi’nin barınağında yaşamaya devam ediyor.

Kiminin keyif için kiminin para kazanmak uğruna hayvanları kullanarak düzenledikleri köpek dövüşlerinin kurbanı olan Sarkaç da Dikmen bölgesinde bulundu. 5 ay boyunca yoğun bakımda kalan Sarkaç 4yıldır barınağın müdavimlerinden. Sol arka patisini ve kulağının yarısını sokak dövüşlerinde kaybeden Sarkaç da artık barınakta ve güvende.

Alman Çoban köpeği olan Ateş ise kronik kalça rahatsızlığı olduğu için yürüme güçlüğü çekiyor. Ateş’in de yuvası artık Çankaya Belediyesi barınağı.

 
 
Harita