Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

ÇANKAYA, KUDUZ AŞILAMASINI BİLKENT’TEN BAŞLATTI

Çankaya Belediyesi, sokak hayvanları için bahar dönemi kuduz aşısı çalışmasını başlattı. İlçe genelinde yürütülecek olan çalışma öncelikli olarak Bilkent, 100. Yıl ve Ahlatlıbel bölgelerinde gerçekleştirilecek.

 

Sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonuna yönelik çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, kış aylarında başlattığı aşılama kampanyasının ikinci dönemine başladı. Bilkent, 100. Yıl ve Ahlatlıbel bölgelerinde gerçekleştirilecek olan kampanyada belediye yetkilileri, muhtarlar ve hayvan severlerle koordineli bir şekilde çalışıyor.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli veterinerler tarafından yürütülen aşılama kampanyası, belli bir program dahilinde ilçenin diğer bölgelerinde de yapılacak. Kedi-köpek ayrımı yapılmaksızın sokak hayvanlarına kuduz aşısı yapan veteriner hekimler hayvanların genel sağlık durumlarını da gözden geçirmiş oluyor. Toplum sağlığını ve hayvan sağlığını korumak amaçlı yapılan aşılama kampanyasına bölge halkı da destek veriyor.

 
 
Harita