Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

BADEM’İN MUTLU GÜNÜ

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Badem'i sahibini buldu. Badem artık yaşamına barınakta değil Boğazevci Kasabası'nde devam edecek.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin güzel gözlü eşeği Badem artık yeni yuvasında… Boğazevci Kasabası’nda yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan İsmet Yasan, hüzünlü öyküsünü gazetelerden okuduğu Badem’i sahiplendi.  “Bir sürü hayvanım var. Badem’in burada tek başına yaşamasına üzüldüm” diyen Yasan, “Badem, yeni yuvasında, buradaki hayvanlarımın yanında mutlu olur diye düşündüm ” dedi.

Yaşamının geri kalan kısmını yeni sahibi İsmet Yasan’la birlikte Boğazevci Kasabası’nda geçirecek olan Badem’i, yeni evine, bakımıyla uzun süre ilgilenen veterinerler uğurladı.

BARINAKTA HAYATA TUTUNDU

Elmadağ’da köpeklerin saldırısına uğradığı için açık yaraları olan ve sadece yüzde 30 görebilen Badem bulunduğu ilk gün Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Bölümü’nde tedavi altına alındı. Ardından Çankaya Belediyesi’nin barınağına getirilen ve burada yaşamaya başlayan Badem, barınaktaki tek eşek olduğu için yalnızdı ancak giderek düzelen sağlığı ve personelin ilgisi Badem’in barınakta güzel günler geçirmesini sağladı.

 
 
Harita