Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

BADEM'İN KEYFİ YERİNDE

Çankaya Belediyesi'nin her türlü sokak hayvanına kapılarını açtığı barınakta yaşayan Badem'in keyfi yerinde. Yüzde 30 oranında görme yetisi olan Badem, Çankaya Belediyesi Barınak çalışanlarının sevgisi ve ilgisiyle mutlu.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin güzel gözlüsü Badem’in keyfi yerinde. Elmadağ’da köpeklerin saldırısına uğradığı için açık yaraları olan ve sadece yüzde 30 görebilen Badem’in tüm ihtiyaçları barınakta karşılanıyor.

 

Bulunduktan sonra Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Doğum ve Jinekoloji bölümünde yapılan tedavisinin ardından barınağa getirilen Badem’in yeniden görmesini sağlamak için yoğun çaba harcayan Çankaya Belediyesi veterinerleri, yaşından dolayı ameliyat yapılamadığını söyledi.

BADEM’E GÜNLÜK GÖZ BAKIMI YAPILIYOR

Açık yaraları kapanan Badem’in keyfinin yerinde olduğunu dile getiren veterinerler “Badem ilk geldiğinde çok daha ürkekti.  Açık yarası kalmadı. Sağ gözü yüzde 20, sol gözü yüzde 10 görüyor. Yaşından dolayı ameliyat yapamıyoruz, yüzde 30’luk görme yetisini de kaybetmemesi için Badem’e günlük göz bakımı uyguluyoruz” dedi.

 
 
Harita