Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

3 BİN 340 ŞANSLI ÇANKAYA'DA TEDAVİ OLDU

 
Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 2015’in ilk iki ayında 3340 hayvanı tedavi etti. Türkiye'nin eb büyük hayvan barınağı olan merkezde kalan 179 sokak hayvanı yeni yuvasına kavuştu. Başkentin en önemli sorunlarından biri olan sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonu için ...
 
 

100. YIL TAKSİ DURAĞI ESNAFI ŞANSLILARIN ŞANSI OLDU

 
Çankaya Belediyesi’nin sokak hayvanları için hayata geçirdiği 10 Şanslı Proje'den biri olan “ŞANSLI’NIN ŞANSI OLUN” taksi duraklarının köpek sahiplenmesiyle başladı. 100. Yıl Taksi Durağı Şanslı’nın şansı oldu; Sarıkız yeni yuvasına kavuştu. Çankaya Belediyesi’nin sahipsiz sokak hayvanları için başlattığı “10 Şanslı Proje” kapsamında...
 

HEM HAYVAN HEM TOPLUM SAĞLIĞI KORUNACAK

 
Çankaya Belediyesi sokak hayvanları için kuduz aşısı çalışmasına başladı.
Belli bir program dahilinde tüm ilçede yürütülecek olan çalışmaya Yaşamkent, Ümitköy, Konutkent, Türkkonut ve Çayyolu'nda başlandı.

Sokak hayvanlarının bakım ve...

 
 

BARINAKTA HÜZÜN VE SEVİNÇ BİR ARADA

 
Çankaya Belediyesi barınak çalışanları sevinç ve hüznü bir arada yaşadı.
Yıllardır barınağın misafiri olan “Badem Gözlü” lakaplı kör eşeğin hayatını kaybettiği hafta barınağa yeni bir “Badem Gözlü” daha geldi.

Kör ve sahipsiz olduğu için yıllardır Çankaya Belediyesi’nin hayvan barınağında kalan ve sadece barınak çalışanlarının sevgisiyle hayata tutunan

 

SOĞUKLARDA ONLARI UNUTMAYALIM! 

 
Çankaya Belediyesi, soğuk havada aç kalan sokak hayvanları için ilçenin muhtelif noktalarına kulübe ve kuru mama bırakıyor.

Herkesin olumsuz etkilendiği kış şartlarında Çankayalının huzuru için çalışan Çankaya Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. Belediye soğuk havada aç kalan sokak hayvanları için ilçenin muhtelif noktalarına kulübe ve kuru mama bırakma çalışmalarına başladı.

  Devamını Oku
 

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BELEDİYE VE MAHALLELİ EL ELE

 
Çankaya Belediyesi Çiğdem Mahallesi’nde sokak hayvanları için Çiğdemim Derneği ile el ele verdi. Belediye ve Derneğin ortak çalışması 100 sokak canlısının daha sağlıklı yaşamasını sağlayacak.

Sokak hayvanları konusunda etkili çözümler üretmek için mahallelerle işbirliği içerisinde olan Çankaya Belediyesi ilk çalışmada başarıya ulaştı. Çiğdem Mahallesi’nin...

 

BİN SOKAK CANLISI İÇİN MUTLU SON

 
Çankaya Belediyesine bağlı Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bin sokak canlısı kendisine yeni yuva buldu. Sokaklardan toplanıp barınağa getirilerek sağlık taramasından geçen, gerekli görülen tedavi ve aşı işlemleri yapıldıktan sonra kendilerine sıcak bir yuva için barınakta bekleyen hayvanlardan bu sene bin tanesi mutlu sona ulaştı. Belediye ayrıca bu yıl 26 bin 503 sokak canlısına tedavi işlemi uyguladı.
 
 

BARINAKTA KIŞ TEMİZLİĞİ

 
Çankaya Belediyesi’nin toplu temizlik ekibi bu kez sahipsiz köpeklerin mekanını temizledi…
Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, dezenfekte sularla yıkandı, köşe bucak temizlendi. Başkentin en büyük sorunu olan sokak hayvanları konusunda büyük bir özveriyle çalışmalarını yürüten Çankaya Belediyesi 2014 yılında bin sokak canlısına yeni yuva buldu.
 
     

ARKADAŞINIZIN KİMLİĞİNİ ÇIKARTIN

 
Çankaya Belediyesi  vatandaşın evde beslediği canlılar için kimlik kartı uygulamasına devam ediyor. Belediye bu yıl 103 canlıyı kayıt altına aldı. Çankaya Belediyesi sahipli hayvanlara kimlik verme uygulamasına devam ediyor. Belediye bir yıl içerisinde 103 kedi ve köpeği kayıt altına aldı. Özellikle apartman dairelerinde yaşayan kedi ve köpekler için önem arz eden kimlikler hayvan severleri de rahatlatan bir uygulama.
 
 

ÇANKAYA’DAN BADEMLİDERE’DE ZEHİRLENEN KÖPEKLER İÇİN AÇIKLAMA

 
Bademlidere bölgesinde çok sayıda zehirlenmiş köpek bulunmasına yönelik soruşturma başlatan Çankaya Belediyesi, bir açıklama yayınlayarak elindeki bilgileri kamuoyu ile paylaştı.
 

BARINAĞIN İHTİYAR HEYETİ

 
Koca başkentte kimse evinde bir minderlik yer bulamadı onlara…
Paşa ve Pehlivan… Tek farkları cinsiyetleri, ortak noktaları ise kimsesiz, yaşlı ve barınağın en sadık iki köpeği olmaları.

Türkiye’nin en büyük hayvan barınaklarından biri olan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, bugüne kadar binlerce sokak canlısına ev sahipliği yaptı.

 
 

"SATIN ALMA SAHİPLEN"

 
Çankaya Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün anlamına uygun olarak Yavru Sahiplendirme Birimi’ni (Yav-Sa) açtı. Sahipsiz yavrular artık daha güvenli ortamda sahiplerini bekleyecek.
 Sokak canlılarına duyarlılığı ilke edinen Çankaya Belediyesi, sorumluluğu altında olmamasına rağmen dost elini sokak canlılarına uzatmaya devam ediyor
 
     

İŞİN UZMANI AKADEMİSYENLERDEN BARINAK'A ZİYARET

 
Ankara- Türkiye’nin en büyük ve en modern Sahipsiz Hayvan Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olma özelliğini taşıyan Çankaya Belediyesi’nin hayvan barınağı, hayvansever konukları ağırlamaya devam ediyor.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri ve intörnleri, Çankaya Belediyesi’nin barınağının...

 
 

KARŞIMIZDA DEĞİL YANIMIZDA OLUN

 
Sokak hayvanlarının yaşam hakkına saygı duymayı ilke edinen Çankaya Belediyesi, sahipsiz sokak hayvanları konusunu taraflarla bir araya gelerek irdeledi. Paydaş Toplantısı adı altında gerçekleştirilen toplantıya Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Veteriner Hekimler Odası, Orman Bakanlığı Hayvan Hakları Ankara Şubesi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Hayvanları Sevme Koruma Derneği, Ankara Barosu Hayvan Hakları ...
 
     

ÇANKAYA BELEDİYESİ VE ÇİĞDEMİM DERNEĞİ “KAY PROJESİ”NDE BULUŞTU

 
Türkiye’nin en büyük ve modern hayvan barınaklarından birine sahip olan ve ilçe genelindeki sokak hayvanları sorununa daha etkili çözümler üretmek için çalışmalarını sürekli genişleten Çankaya Belediyesi, son olarak Çiğdem Mahallesi’nin köklü semt derneği Çiğdemim Derneği’yle bir işbirliği projesi başlattı.
 
 

ÇANKAYA BELEDİYESİ ALMAN GENÇLERE HAYATI ÖĞRETİYOR

 
Almanya’dan geldiler Çankaya’da hayatı öğreniyorlar.
Çankaya Belediyesi’nin Multikulturelles Forum ile birlikte yürüttüğü proje sayesinde hayata tutunamayan Alman gençler, Çankaya’da sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü yeniden keşfediyor.
 
     
1 | 2
 
 
Harita