Şanslı
Ana Sayfa | İletişim Çankaya Belediyesi

ÇANKAYA, KUDUZ AŞILAMASINI BİLKENT’TEN BAŞLATTI

 
Çankaya Belediyesi, sokak hayvanları için bahar dönemi kuduz aşısı çalışmasını başlattı. İlçe genelinde yürütülecek olan çalışma öncelikli olarak Bilkent, 100. Yıl ve Ahlatlıbel bölgelerinde gerçekleştirilecek.
 
 

2 BİN SAHİPSİZ SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ

 
Çankaya Belediyesi, Mühye’de bulunan Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Mayıs ayında toplam 2 bin 73 hayvan tedavi etti.Kısırlaştırma, aşılama, ameliyat gibi tıbbı müdahalelerin yapıldığı hayvanlardan kısırlaştırılarak...
 
     

BARINAĞA GELECEK UMUDU DİKTİLER

 
Ahmet Vefik Paşa İlkokulu ana sınıfı öğrencileri, tohumdan yetiştirdikleri meşe palamutlarını Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bahçesine diktiler.
 
 

KÖMÜR’ÜN OKUL MACERALARI DEVAM EDİYOR

 
Çankaya Belediyesi'nin “Şanslıyız Çünkü Eğitim Şansımız Var” sloganıyla başlattığı okullara ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmaları devam ediyor. Çankaya'daki ilkokulları ziyaret eden uzman veteriner ve profesyonel köpek eğitmeni Tarkan Özvardar ile köpeği Kömür, bu kez Sınav Koleji öğrencileriyle buluştu.
 

BADEM'İN MUTLU GÜNÜ

 
Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Badem'i sahibini buldu. Badem artık yaşamına barınakta değil Boğazevci Kasabası'nde devam edecek. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin güzel gözlü eşeği Badem artık yeni yuvasında…
 
 

ÖĞRENCİLER SEVGİLERİNİ ŞANSLILARLA PAYLAŞTI

 
Yıldırım Beyazıt Kız Mesleki ve Teknik Lisesi Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü öğrencileri ve Nesibe Aydın Koleji öğrencileri Çankaya'nın “Şanslı”larını ziyaret etti. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi...
 
     

ÖRDEĞİN ŞANSI DA ÇANKAYA’DA DEĞİŞTİ

 
Bakımsızlıktan Raşitizm hastalığına tutulan, yürüyemediği ve yüzemediği anlaşılınca Kuğulu Park’a terk edilen talihsiz ördeğin şansı Çankaya’da döndü. Ölmek üzereyken Çankaya Belediyesi yetkilileri tarafından bulunan ördek tedavi edilip...
 
 

ŞANSLILARIN DOSTLARI ARTIYOR

 
Çankaya Belediyesi’nin “Şanslının Şansı Olun” projesine taksi durakları ve sitelerle hayat veriyor. Duyarlı taksi esnafı ve sitelerin sahipsiz hayvanlara kucak açtığı proje kapsamında bugüne kadar 4 taksi durağı ve farklı siteler barınakta kalan köpekleri sahiplendi.
 
     

ŞANSLI PROJELER ADIM ADIM BÜYÜYOR

 
Çankaya Belediyesi'nin sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için başlattığı ve birbirine entegre 10 adımdan oluşan “Şanslı Projeler” hayata geçirilmesinin 3. ayında hedeflerine adım adım yaklaşıyor.
 
 

ENGELLİ VE YAŞLI KÖPEKLERİN SICAK YUVASI; ÇANKAYA’NIN BARINAĞI

 
Çankaya Belediyesi kimsenin sahiplenmek istemediği engelli ve yaşlı 136 sokak hayvanına sıcak bir çatı oluyor. Sokak hayvanlarının güvenilir yuvası olan Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 42 engelli ve 94 yaşlı hayvan barınıyor.
 
     

GOLDENLAR PARAYLA DEĞİL SEVGİYLE YUVALARINI BULACAKLAR

 
Ruhsatsız köpek üretim çiftliğinde el konularak Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Barınağı'na getirilen 24 Golden Retriever cinsi köpek sahiplerini bekliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ruhsatsız olarak çalıştırıldığı için kapatılan...
 
 

BADEM'İN KEYFİ YERİNDE

 
Çankaya Belediyesi'nin her türlü sokak hayvanına kapılarını açtığı barınakta yaşayan Badem'in keyfi yerinde. Yüzde 30 oranında görme yetisi olan Badem, Çankaya Belediyesi Barınak çalışanlarının sevgisi ve ilgisiyle mutlu.
 
     

ÇOCUKLAR SOKAK HAYVANLARINDAN KORKMAMAYI ÖĞRENİYOR

 
Çankaya Belediyesi, 1743 çocuğa sokak hayvanlarından korkmamaları ve onlara nasıl davranmaları gerektiğiyle ilgili eğitim verdi. Belediye, sokak hayvanları için hayata geçirdiği 10 farklı projeden biri olan “ŞANSLIYIZ ÇÜNKÜ EĞİTİM ŞANSIMIZ VAR” ile çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı ve sokak hayvanlarına yönelik ön yargıları yok etmeyi hedefliyor.
 
   
     
1 | 2
 
 
Harita